Betónové strešné krytiny sa vyznačujú dlhou životnosťou a sú vysoko funkčné, ich výroba je šetrná k prírode. Medzi ďalšie výhody betónovej krytiny patrí pevnosť, mrazuvzdornosť vďaka nízkej nasiakavosti a ochrana pred hlukom.
Oceľové strešné krytiny ponúkajú množstvo farebných prevedení, tvarov, aj povrchových úprav. Môže byť aplikovaná na strechu od sklonu 8°, pokiaľ nie sú za potreby priečne spoje. Veľkú obľubu si krytina získala aj u montážnikov, vďaka svojej výrobnej presnosti a tuhosti.
Vlnitá bitúmenová strešná krytina je ľahká strešná krytina vyrábaná z organických vlákien, nasýtená bitúmenom (organická kvapalina) a tvarovaná tlakom pri vysokej teplote do tvaru vlnitých dosiek. Vhodná pre použitie na strechy s extra nízkym sklonom. Napr.: jednoduché stavby, prístrešky, záhradné domčeky a poľnohospodárske budovy.
Asfaltové šindle sú ľahké a tvarovateľné, sú využiteľné na strechy s členitým tvarom. Vyznačujú sa širokým využitím, je možné ich položiť na strechy so sklonom od 15 -90 °. Ideálne obdobie na montáž asfaltových šindlov je na jar alebo na jeseň, kedy je vonkajšia teplota 20 – 25 °C. Vyššie teploty spôsobujú mäknutie pod váhou remeselníkov, nižšie teploty zase zhoršenú flexibilitu.
Strešné okná slúžia na presvetlenie a vetranie podkrovných priestorov a výlezy na údržbu strechy. Dôležitá je ich správna inštalácia, napojenie na poistnú hydroizoláciu a lemovanie okolo okna a výlezu, aby sa zamedzilo prenikaniu dažďa a topiaceho snehu pod konštrukciu.
Svetlovody nazývajú sa aj solárne trubicové okná. Využívajú sa najmä v tých priestoroch, ktoré sú zvyčajne závislé od umelého osvetlenia ako schodištia, kuchyne, kúpeľne, ale napríklad aj šatníky. Jedným z najdôležitejších parametrov ovplyvňujúcich účinnosť svetlovodu je jeho priemer. Platí pri ňom priama úmera, čím väčší priemer, tým bude osvetlená väčšia plocha miestnosti